GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 10188230
*
nr 1018 8230
Matservis
Gefle, Vinranka, ca 100 del
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:14:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 14:45:50
1
1.200 kr
11/2 21:00:48
2
1.300 kr
14/2 17:46:15
3
1.500 kr
15/2 12:49:05
4
2.000 kr
15/2 13:40:10
5
1.800 kr
15/2 13:40:10
4
1.900 kr (Budbetjänt)
15/2 13:41:37
5
2.000 kr
15/2 13:41:37
4
2.000 kr (Budbetjänt)
15/2 13:42:20
5
2.400 kr
15/2 18:32:50
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservis
Läs om budbetjänten
nr 1018 8230
Matservis
Gefle, Vinranka, ca 100 del
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 14:45:50 | 1 | 1.200 kr |
11/2 21:00:48 | 2 | 1.300 kr |
14/2 17:46:15 | 3 | 1.500 kr |
15/2 12:49:05 | 4 | 2.000 kr |
15/2 13:40:10 | 5 | 1.800 kr |
15/2 13:40:10 | 4 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
15/2 13:41:37 | 5 | 2.000 kr |
15/2 13:41:37 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
15/2 13:42:20 | 5 | 2.400 kr |
15/2 18:32:50 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59